Sprawy rodzinne

Sprawy Rodzinne

Adwokat rodzinny, opieka nad dziećmi i alimenty

 

Doświadczenie, takt i cierpliwość, empatia – oto priorytety w pracy nad sprawami rodzinnymi. W ramach tej usługi prowadzone są sprawy dotyczące małoletnich dzieci w kwestii opieki nad nimi i alimentów. W tym przypadku dobro osób, których te sprawy dotyczą, jest nadrzędnym wyznacznikiem starań, a ich efekty są maksymalnie satysfakcjonujące dla klientów.

„Sprawy rodzinne nigdy nie są łatwe,
dlatego staram się, by jak najbardziej odciążyć klienta.
Służę wiedzą prawną i zwykłą, ludzką życzliwością”.

zakres usług

Adwokat rodzinny Gdynia

Sprawy z zakresu prawa rodzinnego to sprawy wyjątkowe. Kwestie związane z rozwodem czy małoletnimi dziećmi wymagają od prawnika odpowiedniego wyczucia, empatii i wrażliwości. Kierując się tymi wartościami prowadzimy sprawy rodzinne w sposób zapewniający Klientom bezpieczeństwo i komfort, dążąc do maksymalnie korzystnego ich zakończenia. Pomoc Klientom w sprawach rodzinnych obejmuje nie tylko merytoryczne wsparcie z zakresu prawa, ale także poparte bogatym doświadczeniem doradztwo w zakresie decyzji okołorozwodowych, które często muszą uwzględniać interes nie tylko małżonków, ale także dobro wspólnych dzieci. Dzięki współpracy z psychologami oraz specjalistami z zakresu prawa kanonicznego, służymy także wsparciem właśnie w dziedzinie psychologii.

Jakie usługi obejmuje pomoc prawna z zakresu prawa rodzinnego?

Kancelaria specjalizuje się w reprezentowaniu Klientów w sprawach rodzinnych, dotyczących opieki nad dziećmi i alimentacyjnych.  Pomagamy także rozwiązywać spory zarówno w drodze negocjacji, jak również w postępowaniu sądowym.

Adwokat Patrycja Butny w kancelarii Butny

Jakie jest doświadczenie kancelarii w zakresie spraw o alimenty czy dotyczących opieki nad dziećmi?

Kancelaria posiada zróżnicowane i wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw rodzinnych. W swojej praktyce prowadziliśmy bardzo skomplikowane postępowania rozwodowe, w tym takie z elementem zagranicznym, reagowaliśmy niezwłocznie w postępowaniach dotyczących uprowadzenia dzieci za granicę, czy w sprawach, w których konieczne było pozbawienie czy ograniczenie władzy rodzicielskiej jednego z rodziców. Z powodzeniem wytaczaliśmy powództwa w przedmiocie alimentów zarówno na dzieci, jak i małżonków. Dotychczasowe doświadczenie nauczyło nas dużej delikatności, a jednocześnie pełnego zaangażowania w sprawy dotyczące rodzinnych interesów naszych Klientów. Wielokrotnie mierzyliśmy się w swojej pracy z trudnymi przeciwnikami, prawdziwymi ludzkimi dramatami, konfabulacją świadków czy drugiej strony. Dzięki temu doświadczeniu potrafimy w porę zareagować, znaleźć najlepsze rozwiązanie i przyjąć odpowiednią strategię nawet w najbardziej skomplikowanych sytuacjach.

Czym charakteryzuje się realizowana przez kancelarię pomoc prawna w zakresie prawa rodzinnego?

Dzięki bogatemu doświadczeniu prowadząc sprawy o alimenty czy sprawy dotyczące opieki nad dziećmi, potrafimy odpowiednio zaangażować się w każdą z tych spraw. Wiemy, że dotyczą one bardzo delikatnych kwestii, które potrafią zaważyć na przyszłości Klienta i jego najbliższych. Dlatego w każdej sprawie z zakresu prawa rodzinnego staramy się wyważyć interesy Klienta w sposób najbardziej odpowiadający jego potrzebom. Kierujemy się w tym zakresie empatią i zrozumieniem, nie oceniamy postępowania naszych Klientów, lecz udzielamy niezbędnych wskazówek, których realizacja pozwala na przyjęcie założonego celu. Kancelaria stosuje przy tym różnorodne formy współpracy, dopasowane do potrzeb Klienta i odpowiadające charakterowi powierzonych jej spraw. Nasi Klienci mogą liczyć na pomoc, profesjonalne doradztwo i pełne zaangażowanie w każdą prowadzoną przez nas sprawę dotyczącą ich rodziny.

Do kogo kierowany jest ten rodzaj usług?

Pomoc prawna w zakresie prawa rodzinnego świadczona przez naszą kancelarię kierowana jest do każdego, kto prócz profesjonalnego wsparcia w zakresie obowiązujących przepisów, poszukuje też doświadczonego adwokata w zakresie skutków podejmowanych decyzji okołorozwodowych. Walka w sądzie jest bowiem tylko jednym z etapów na drodze do rozstania, a po jej zakończeniu każdy z Klientów musi funkcjonować w warunkach, które niejako narzuca mu wyrok rozwodowy. Dlatego też służymy zarówno pomocą prawną, bogatym doświadczeniem w sprawach rozwodowych, jak i wsparciem psychologicznym ze strony współpracujących z nami psychologów, co łącznie pozwala naszym Klientom na podejmowanie rozsądnych decyzji w ciężkiej sytuacji rozwodu czy sporu dotyczącego dziecka.

Specjalizacje
Tu znajdziesz pomoc - kompleksowa obsługa prawna

Sprawy rozwodowe

Rozwody

Rozwody

Rozwody, separacje oraz sprawy o podział majątku po rozwodzie.
czytaj więcej
Sprawy rodzinne

Rozwód, opieka nad dziećmi i alimenty

Rozwód, opieka nad dziećmi i alimenty

Rozwody, separacje oraz sprawy o podział majątku po rozwodzie.
czytaj więcej
Sprawy spadkowe

Podziały majątku

Podziały majątku

Podział nieruchomości oraz ruchomości z opracowaniem strategii.
czytaj więcej
Prawo nieruchomości

Nieruchomości

Nieruchomości

Sprawy o eksmisję, zasiedzenie, zniesienie współwłasności itp. oraz z zakresu prawa budowlanego.
czytaj więcej
Sprawy Karne

Prawo karne

Prawo karne

Usługi dla pokrzywdzonych i oskarżonych w postępowaniu przed prokuraturą, policją i sądem.
czytaj więcej
Obsługa prawna firm

Obsługa prawna firm

Obsługa prawna firm

Usługi z zakresu szeroko pojętego prawa gospodarczego i prawa spółek handlowych.
czytaj więcej
Prawo pracy

Prawo Pracy

Prawo Pracy

Obsługa prawna pracowników i pracodawców
czytaj więcej
Kary za niepłacenie alimentów

Windykacja należności

Windykacja należności

Na każdym etapie postępowania: przedsądowym, sądowym, podczas post. egzekucyjnego.
czytaj więcej
Prawa zwierząt

Prawa zwierząt

Prawa zwierząt

Występowanie przed organami ścigania i sądami w sprawach dot. znęcania się nad zwierzętami.
czytaj więcej
Adwokat Patrycja Butny - Zdjęcie

Adwokat
Patrycja Butny

Założyłam własną kancelarię prawną dopiero wtedy, kiedy byłam zupełnie przekonana, że jestem w stanie wziąć odpowiedzialność za los ludzi, którzy powierzają mi swoje sprawy. Specjalizuje się w sprawach rodzinnych, gospodarczych i karnych. W wolnej chwili uwielbiam jazdę na rowerze MTB i rolkach.

Szukasz pomocy prawnej?

Skontaktuj się z nami.