Podziały majątku

Podział majątku Adwokat Gdynia

 

Po rozwodzie sprawą, którą należy z reguły dodatkowo uporządkować, jest podział wspólnego majątku. Może do tego dość na drodze sądowej lub po mediacjach u notariusza. Procedura może dotyczyć podziału nieruchomości oraz ruchomości, a kluczową kwestią jest odpowiednio przygotowana strategia oraz rozeznanie aspektów ekonomicznych.

Na czym polega pomoc prawna w sprawach o podział majątku?

zakres usług

Na czym polega pomoc prawna w sprawach o podział majątku?

Sprawy dotyczące podziału majątku wspólnego małżonków nierzadko budzą więcej emocji niż sam rozwód. Pomoc prawna w tym zakresie obejmuje wsparcie w wycenie wspólnego majątku, ocenę opłacalności przejęcia poszczególnych składników małżeńskiego majątku, negocjacje przedsądowe i sądowe dotyczące podziału. Jednocześnie jednak sprawy o podział majątku są sprawami rodzinnymi, przez co wymagają od prawnika odpowiedniego wyczucia, empatii i wrażliwości. Kierując się tymi wartościami prowadzimy sprawy o podział majątku w sposób zapewniający Klientom bezpieczeństwo i komfort, dążąc do maksymalnie korzystnego ich zakończenia. Współpracujemy na stałe z kancelarią notarialną, co pozwala nam na szybkie zakończenie spraw majątkowych naszych Klientów bez konieczności kierowania ich na drogę sądową.

Kancelaria specjalizuje się w reprezentowaniu Klientów w sprawach rodzinnych, w tym w rozwiązywaniu sporów majątkowych pomiędzy małżonkami zarówno w drodze negocjacji, jak również w postępowaniu sądowym.

Adwokat Rozwód Gdynia - zakres usług

Zakres usług obejmuje w szczególności:

Adwokat Patrycja Butny w kancelarii Butny

Jakie jest doświadczenie kancelarii w zakresie podziału majątku wspólnego?

Kancelaria prawna posiada zróżnicowane i wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw rodzinnych. W swojej praktyce prowadziliśmy bardzo skomplikowane postępowania działowe. Z powodzeniem domagaliśmy się ustanawiania nierównych udziałów we wspólnym majątku, zgłaszaliśmy żądania rozliczenia poczynionych na wspólny majątek nakładów, czy spłaconych przez jednego z małżonków wspólnych długów. Doprowadzaliśmy do ujawniania zatajanych przez jedno z małżonków składników wspólnego majątku. Dotychczasowe doświadczenie nauczyło nas dużej delikatności, a jednocześnie pełnego zaangażowania w sprawy dotyczące majątkowych, a jednocześnie rodzinnych interesów naszych Klientów. Dzięki temu doświadczeniu potrafimy w porę zareagować, znaleźć najlepsze rozwiązanie i przyjąć odpowiednią strategię nawet w najbardziej skomplikowanych sytuacjach.

Czym charakteryzuje się realizowana przez kancelarię pomoc prawna w zakresie podziału majątku wspólnego małżonków?

Dzięki bogatemu doświadczeniu w prowadzeniu spraw działowych staramy się wyważyć interesy Klienta w sposób najbardziej odpowiadający jego potrzebom. Stosujemy różnorodne formy współpracy, dostosowane do potrzeb Klienta i odpowiadające charakterowi powierzonych nam spraw. Nasz adwokat zwraca uwagę na ryzyka prawne związane z poszczególnymi działaniami oraz proponuje rozwiązania, które pozwalają na ich minimalizację i jednoczesne osiągnięcie celów możliwie najbliższych oczekiwaniom i założeniom naszych klientów. Nasi Klienci mogą liczyć na pomoc, profesjonalne doradztwo i pełne zaangażowanie w każdą prowadzoną przez nas sprawę dotyczącą ich majątku.

Do kogo kierowany jest ten rodzaj usług?

Pomoc prawna w zakresie podziału majątku kierowana jest do osób, które chcą w profesjonalny i bezpieczny sposób dokonać rozliczenia aktywów, które pozostają we wspólnym małżeńskim majątku. Podziału majątku można dokonać zarówno w czasie trwania małżeństwa, jak i po rozwodzie. W sytuacji rozstania najczęściej warto tego dokonać jak najszybciej, by nie być narażonym na ryzyko związane z utratą bieżącego zarządu nad składnikami majątku wspólnego, czy też zaciąganiem zobowiązań obciążających oboje małżonków żyjących w rozłączeniu.

Specjalizacje
Tu znajdziesz pomoc - kompleksowa obsługa prawna

Sprawy rozwodowe

Rozwody

Rozwody

Rozwody, separacje oraz sprawy o podział majątku po rozwodzie.
czytaj więcej
Sprawy rodzinne

Rozwód, opieka nad dziećmi i alimenty

Rozwód, opieka nad dziećmi i alimenty

Rozwody, separacje oraz sprawy o podział majątku po rozwodzie.
czytaj więcej
Sprawy spadkowe

Podziały majątku

Podziały majątku

Podział nieruchomości oraz ruchomości z opracowaniem strategii.
czytaj więcej
Prawo nieruchomości

Nieruchomości

Nieruchomości

Sprawy o eksmisję, zasiedzenie, zniesienie współwłasności itp. oraz z zakresu prawa budowlanego.
czytaj więcej
Sprawy Karne

Prawo karne

Prawo karne

Usługi dla pokrzywdzonych i oskarżonych w postępowaniu przed prokuraturą, policją i sądem.
czytaj więcej
Obsługa prawna firm

Obsługa prawna firm

Obsługa prawna firm

Usługi z zakresu szeroko pojętego prawa gospodarczego i prawa spółek handlowych.
czytaj więcej
Prawo pracy

Prawo Pracy

Prawo Pracy

Obsługa prawna pracowników i pracodawców
czytaj więcej
Kary za niepłacenie alimentów

Windykacja należności

Windykacja należności

Na każdym etapie postępowania: przedsądowym, sądowym, podczas post. egzekucyjnego.
czytaj więcej
Prawa zwierząt

Prawa zwierząt

Prawa zwierząt

Występowanie przed organami ścigania i sądami w sprawach dot. znęcania się nad zwierzętami.
czytaj więcej
Adwokat Patrycja Butny - Zdjęcie

Adwokat
Patrycja Butny

Założyłam własną kancelarię prawną dopiero wtedy, kiedy byłam zupełnie przekonana, że jestem w stanie wziąć odpowiedzialność za los ludzi, którzy powierzają mi swoje sprawy. Specjalizuje się w sprawach rodzinnych, gospodarczych i karnych. W wolnej chwili uwielbiam jazdę na rowerze MTB i rolkach.

Szukasz pomocy prawnej?

Skontaktuj się z nami.