Podziały majątku

Podział majątku
Adwokat

Po rozwodzie sprawą, którą należy z reguły dodatkowo uporządkować, jest podział wspólnego majątku. Może do tego dość na drodze sądowej lub po mediacjach u notariusza. Procedura może dotyczyć podziału nieruchomości oraz ruchomości, a kluczową kwestią jest odpowiednio przygotowana strategia oraz rozeznanie aspektów ekonomicznych.

„Specjalizuję się w mediacjach i negocjacjach, dzięki czemu znacznie łatwiej jest z moją pomocą dokonać podziału majątku. Chronię interesów klienta, jak własnych”.

Windykacja Gdynia - Adwokat Patrycja Butny

Zakres usług
Na czym polega pomoc prawna w sprawach o podział majątku?

Sprawy dotyczące podziału majątku wspólnego małżonków nierzadko budzą więcej emocji niż sam rozwód. Pomoc prawna w tym zakresie obejmuje wsparcie w wycenie wspólnego majątku, ocenę opłacalności przejęcia poszczególnych składników małżeńskiego majątku, negocjacje przedsądowe i sądowe dotyczące podziału. Jednocześnie jednak sprawy o podział majątku są sprawami rodzinnymi, przez co wymagają od prawnika odpowiedniego wyczucia, empatii i wrażliwości. Kierując się tymi wartościami prowadzimy sprawy o podział majątku w sposób zapewniający Klientom bezpieczeństwo i komfort, dążąc do maksymalnie korzystnego ich zakończenia. Współpracujemy na stałe z kancelarią notarialną, co pozwala nam na szybkie zakończenie spraw majątkowych naszych Klientów bez konieczności kierowania ich na drogę sądową.

Partycypacja klienta we wszystkich czynnościach związanych z prowadzeniem sprawy ogranicza się do niezbędnego minimum przy jednoczesnym pozostawieniu klientowi decyzyjności w zakresie strategii prowadzenia postępowania. My bierzemy na siebie główny ciężar prowadzenia sprawy i dokładamy wszelkich starań, aby nasi klienci mogli przejść przez sprawę rozwodową w sposób możliwie najbardziej komfortowy. Jednocześnie staramy się zawsze pamiętać, że pracujemy z klientem, w najważniejszych dla niego sprawach.

Biuro kancelarii adwokackiej
Porady prawne Gdynia

zakres usług
Podziały majątku

Kancelaria specjalizuje się w reprezentowaniu Klientów w sprawach rodzinnych, w tym w rozwiązywaniu sporów majątkowych pomiędzy małżonkami zarówno w drodze negocjacji, jak również w postępowaniu sądowym.

Jakie jest doświadczenie kancelarii w zakresie podziału majątku wspólnego?

Kancelaria prawna posiada zróżnicowane i wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw rodzinnych. W swojej praktyce prowadziliśmy bardzo skomplikowane postępowania działowe. Z powodzeniem domagaliśmy się ustanawiania nierównych udziałów we wspólnym majątku, zgłaszaliśmy żądania rozliczenia poczynionych na wspólny majątek nakładów, czy spłaconych przez jednego z małżonków wspólnych długów. Doprowadzaliśmy do ujawniania zatajanych przez jedno z małżonków składników wspólnego majątku.

Dotychczasowe doświadczenie nauczyło nas dużej delikatności, a jednocześnie pełnego zaangażowania w sprawy dotyczące majątkowych, a jednocześnie rodzinnych interesów naszych Klientów. Dzięki temu doświadczeniu potrafimy w porę zareagować, znaleźć najlepsze rozwiązanie i przyjąć odpowiednią strategię nawet w najbardziej skomplikowanych sytuacjach.

Czym charakteryzuje się pomoc prawna w zakresie podziału majątku wspólnego małżonków?

Dzięki bogatemu doświadczeniu w prowadzeniu spraw działowych staramy się wyważyć interesy Klienta w sposób najbardziej odpowiadający jego potrzebom. Stosujemy różnorodne formy współpracy, dostosowane do potrzeb Klienta i odpowiadające charakterowi powierzonych nam spraw.

Zwracamy uwagę na ryzyka prawne związane z poszczególnymi działaniami oraz proponujemy rozwiązania, które pozwalają na ich minimalizację i jednoczesne osiągnięcie celów możliwie najbliższych oczekiwaniom i założeniom naszych klientów. Nasi Klienci mogą liczyć na pomoc, profesjonalne doradztwo i pełne zaangażowanie w każdą prowadzoną przez nas sprawę dotyczącą ich majątku.

Do kogo kierowany jest ten rodzaj usług?

Pomoc prawna w zakresie podziału majątku kierowana jest do osób, które chcą w profesjonalny i bezpieczny sposób dokonać rozliczenia aktywów, które pozostają we wspólnym małżeńskim majątku. Podziału majątku można dokonać zarówno w czasie trwania małżeństwa, jak i po rozwodzie. W sytuacji rozstania najczęściej warto tego dokonać jak najszybciej, by nie być narażonym na ryzyko związane z utratą bieżącego zarządu nad składnikami majątku wspólnego, czy też zaciąganiem zobowiązań obciążających oboje małżonków żyjących w rozłączeniu.

Adwokat Gdynia
Usługi

Sprawy rozwodowe

Sprawy Rozwodowe

Rozwody, separacje oraz sprawy o podział majątku po rozwodzie.
Sprawy rozwodowe

Prawo rodzinne opieka nad dziećmi i alimenty

Opieka nad dziećmi, alimenty i sprawy rodzinne.
Sprawy rodzinne

Podziały majątku

Podział nieruchomości oraz ruchomości z opracowaniem strategii.
Podziały majątku

Prawo Nieruchomości

Sprawy o eksmisję, zasiedzenie, zniesienie współwłasności itp. oraz z zakresu prawa budowlanego.
Sprawy nieruchomości
Frankowicze - waluta CHF

Kredyty CHF

Pomoc dla osób posiadających kredyt CHF.
Kredyty frankowe

Obsługa prawna firm

Usługi z zakresu szeroko pojętego prawa gospodarczego i prawa spółek handlowych.
Obsługa firm

Prawo Pracy

Obsługa pracowników i pracodawców
Prawo pracy

Windykacja należności

Na każdym etapie postępowania: przedsądowym, sądowym, podczas post. egzekucyjnego.
Windykacja należności

Prawa zwierząt

Występowanie przed organami ścigania i sądami w sprawach dot. znęcania się nad zwierzętami.
Prawa zwierząt

Formularz kontaktowy
Zapraszam do kontaktu