Odszkodowania za represje w PRL

Pomagamy ofiarom PRL
Odszkodowania dla osób poszkodowanych

W czasach PRL byłeś poddawany represjom? A może problem dotyczy Twoich bliskich? Zajmujemy się uzyskiwaniem odszkodowań dla osób poszkodowanych. Doprowadzimy do unieważnienia wyroku i będziemy dochodzić zadośćuczynienia za represje komunistyczne.
4.9
Na podstawie 89 opinii
powered by Google
js_loader
image-raf3

Odszkodowanie za represje w PRL

Odszkodowanie za represje w PRL powinno wynagrodzić Ci wszystkie straty związane z represjami. Uwzględnienia wymagają nie tylko straty materialne, takie jak np. zwrot równowartości bezprawnie odebranego mienia czy rekompensata utraty możliwości zarobkowania, ale również doznane cierpienia psychiczne. Zadośćuczynienie ma wynagrodzić poniesiony strach i ból. Walka o swoje prawa dąży do uzyskania rekompensaty za krzywdy.

O swoje prawa możesz walczyć również w sytuacji, gdy na stałe przebywasz za granicą. W takiej sytuacji nie tracisz możliwości walki o unieważnienie komunistycznego orzeczenia. Skontaktuj się z nami, a poprowadzimy Twoją sprawę na odległość.

Pomagamy osobom, których dotknęły represje w czasach PRL

W czasach PRL – czyli w latach 1944-89 – tysiące Polaków doznało represji ze strony komunistycznych władz. Pozbawienie wolności czy internowanie to tylko niektóre z działań, które objęły niewinne osoby. W wielu przypadkach wyrok wiązał się również z utratą majątku.

Jeśli zostałeś dotknięty przez represje w czasach PRL albo niesprawiedliwość objęła Twoich najbliższych, możesz zawalczyć o swoje prawa. Z naszą pomocą masz szanse na unieważnienie komunistycznego orzeczenia, które będzie podstawą do dochodzenia odszkodowania i zadośćuczynienia. Możesz ubiegać się o nie w ciągu 10 lat od chwili wyeliminowania wyroku z obrotu. Jeśli walczysz o sprawiedliwość po śmierci bliskiej osoby, która w czasach PRL została poddana represjom, możesz skorzystać z analogicznych roszczeń co poszkodowany.

image-raf2

Jak przebiega współpraca?
Nie musisz na własną rękę walczyć o odszkodowanie.

Dzięki nawiązaniu współpracy z naszą Kancelarią nie musisz na własną rękę walczyć o odszkodowanie i zadośćuczynienie za represje w PRL. Przeprowadzimy weryfikację Twojej sprawy i poinformujemy o możliwych sposobach działania. 

Jeśli zasadne okaże się dochodzenie roszczeń na drodze sądowej, podejmiemy działania w kierunku wykazania wysokości należnego odszkodowania i zadośćuczynienia. Zgromadzimy niezbędne dokumenty w ścisłej współpracy z instytucjami państwowymi, takimi jak np. Instytut Pamięci Narodowej. To one pozwolą wykazać, że doszło do represji takich jak np. pozbawienie wolności.

Możemy poprowadzić postępowanie o stwierdzenie nieważności orzeczeń wydanych przed 1989 rokiem. Mowa tu np. o wyrokach nakładających kary długiego więzienia.

Zespół Kancelarii Adwokackiej

Pomagamy ofiarom PRL
Co nas wyróżnia?

Nasza Kancelaria pomoże Ci walczyć o swoje prawa przed sądem. Wyróżnia nas wyjątkowa skuteczność w sprawach o odszkodowania za represje w PRL. Dzięki długiemu doświadczeniu wiemy, jak poprowadzić Twoje postępowanie, aby uzyskać jak najwyższe odszkodowanie i zadośćuczynienie.

Decydując się na współpracę z nami, masz pewność, że powierzasz swoją sprawę specjalistom. Nasza Kancelaria:

Skontaktuj się z nami, aby omówić szczegóły Twojej sprawy i dowiedzieć się, czy przysługuje Ci odszkodowanie lub zadośćuczynienie za represje w czasach PRL.

Sprawdź
Informacje o odszkodowaniach za represje w PRL

Postępowanie w sprawie unieważnienia orzeczenia wydanego w czasach PRL, a także związanego z nim prawa do unieważnienia oraz zadośćuczynienia, jest wolne od opłat sądowych. W ten sposób możesz podjąć zdecydowane działania w celu obrony swoich praw bez ryzyka, że kierując sprawę do sądu, ściągniesz na siebie dodatkowe wydatki. Koszty procesu – niezależnie od jego wyniku – pokrywa bowiem w tym przypadku Skarb Państwa.

Odszkodowanie za represje w PRL musi odpowiadać zakresowi poniesionej szkody. Kluczowe podczas ustalenia jego wysokości będzie więc sprawdzenie, jakie konsekwencje represji dotknęły konkretną osobę. Jeśli doszło np. do utraty źródła dochodu albo zaboru mienia, wypłacona kwota może okazać się znaczna. Obecnie najwyższe uzyskane przez naszą Kancelarię świadczenie to ponad 800 tysięcy złotych.

O zadośćuczynienie za represje w PRL może się ubiegać każdy, kto w czasach PRL był poddawany represjom. Aby uzyskać świadczenie, trzeba walczyć o swoje prawa przed sądem i doprowadzić do unieważnienia wydanego wówczas orzeczenia.

Formularz kontaktowy
Zapraszam do kontaktu

Formularz został wysłany

Skontaktujemy się z tobą w ciągu 24h

Jesteśmy w trakcie analizowania twojego problemu.