W czasach PRL – czyli w latach 1944-89 – tysiące Polaków doznało represji ze strony komunistycznych władz. Pozbawienie wolności czy internowanie to tylko niektóre z działań, które objęły niewinne osoby. W wielu przypadkach wyrok wiązał się również z utratą majątku.
Jeśli zostałeś dotknięty przez represje w czasach PRL albo niesprawiedliwość objęła Twoich najbliższych, możesz zawalczyć o swoje prawa. Z naszą pomocą masz szanse na unieważnienie komunistycznego orzeczenia, które będzie podstawą do dochodzenia odszkodowania i zadośćuczynienia. Możesz ubiegać się o nie w ciągu 10 lat od chwili wyeliminowania wyroku z obrotu. Jeśli walczysz o sprawiedliwość po śmierci bliskiej osoby, która w czasach PRL została poddana represjom, możesz skorzystać z analogicznych roszczeń co poszkodowany.
Odszkodowanie za represje w PRL powinno wynagrodzić Ci wszystkie straty związane z represjami. Uwzględnienia wymagają nie tylko straty materialne, takie jak np. zwrot równowartości bezprawnie odebranego mienia czy rekompensata utraty możliwości zarobkowania, ale również doznane cierpienia psychiczne. Zadośćuczynienie ma wynagrodzić poniesiony strach i ból. Walka o swoje prawa dąży do uzyskania rekompensaty za krzywdy.
O swoje prawa możesz walczyć również w sytuacji, gdy na stałe przebywasz za granicą. W takiej sytuacji nie tracisz możliwości walki o unieważnienie komunistycznego orzeczenia. Skontaktuj się z nami, a poprowadzimy Twoją sprawę na odległość.
Dzięki nawiązaniu współpracy z naszą Kancelarią nie musisz na własną rękę walczyć o odszkodowanie i zadośćuczynienie za represje w PRL. Przeprowadzimy weryfikację Twojej sprawy i poinformujemy o możliwych sposobach działania.
Jeśli zasadne okaże się dochodzenie roszczeń na drodze sądowej, podejmiemy działania w kierunku wykazania wysokości należnego odszkodowania i zadośćuczynienia. Zgromadzimy niezbędne dokumenty w ścisłej współpracy z instytucjami państwowymi, takimi jak np. Instytut Pamięci Narodowej. To one pozwolą wykazać, że doszło do represji takich jak np. pozbawienie wolności.
Możemy poprowadzić postępowanie o stwierdzenie nieważności orzeczeń wydanych przed 1989 rokiem. Mowa tu np. o wyrokach nakładających kary długiego więzienia.