Prawo Pracy

Prawo pracy

Prawo Pracy Adwokat Gdynia

 

Prawo pracy ze względu na swoją specyfikę dotyka bezpośrednio niemal każdego z nas. Dlatego nasza kancelaria oferuję kompleksową pomoc zarówno dla przedsiębiorców jak i pracowników, zapewniając wsparcie w zakresie doradztwa prawnego i reprezentacji w sądzie.

„Zabezpieczenie Państwa interesów jest możliwe
dzięki posiadanej wiedzy oraz pozyskanemu doświadczeniu.
Działam kompleksowo, pamiętam o wszystkim”.

zakres usług

Na czym polega obsługa prawna w zakresie prawa pracy?

Obsługa prawna w zakresie prawa pracy obejmuje działania zarówno na rzecz pracodawców, jak i pracowników. Pracownikom pomagamy w sytuacji, gdy ich interesy zostały naruszone w ramach stosunku pracy i potrzebują oni wsparcia adwokata. Pracodawcom pomagamy w granicach porządku prawnego dokonywać optymalizacji warunków zatrudnienia, zapewniać zatrudnienie zgodne z obowiązującymi normami, w sposób maksymalnie zabezpieczający interesy pracodawcy, który z punktu widzenia prawa pracy nie jest uprzywilejowaną stroną stosunku pracy. Pełna i bieżąca obsługa prawna przedsiębiorstw w naszej kancelarii także w zakresie prawa pracy polega na wsparciu Klientów od fazy pomysłu na dane przedsięwzięcie biznesowe, przez okres rozwoju i stabilizacji, aż do momentu podjęcia decyzji o zakończeniu danego przedsięwzięcia. 

Jakie usługi z zakresu prawa pracy świadczymy?

Kancelaria prowadzi kompleksową i bieżącą obsługę prawną Klientów z zakresu prawa pracy.

W zakresie obsługi pracodawców:

W zakresie obsługi pracowników:

Adwokat Patrycja Butny w kancelarii Butny

Jakie jest doświadczenie kancelarii w zakresie spraw z zakresu prawa pracy?

Doświadczenie Kancelarii ugruntowane jest wieloletnią praktyką w sprawach z zakresu prawa pracy, dzięki czemu potrafimy wesprzeć Klientów nie tylko na płaszczyźnie prawnej, ale także od strony biznesowej w zakresie związanym z kwestiami zatrudnienia. Prowadzimy obsługę prawną podmiotów gospodarczych ze zróżnicowanych branż, np. z branży budowlanej, paliwowej czy reklamowej. Bogate doświadczenie w tej współpracy pozwoliło na wypracowanie optymalnych dla danego Klienta strategii działania w zakresie zatrudniania pracowników, relacji wewnątrzzakładowych, funkcjonowania regulaminów pracy i płacy, czy procedur organizacji pracy. Świadczymy usługi na najwyższym poziomie i zapewniamy obsługę prawną dostosowaną do ich indywidualnych potrzeb. Kancelaria gwarantuje otwarte i kreatywne podejście do problemów prawnych z zakresu prawa pracy uwzględniając w tym zakresie specyfikę nowoczesnego biznesu, czy nadzwyczajne okoliczności, w których może znaleźć się firma np. w czasach kryzysu gospodarczego.

Czym charakteryzuje się pomoc prawna z zakresu prawa pracy?

W naszej Kancelarii stosujemy zróżnicowane formy współpracy, dopasowane do potrzeb Klienta indywidualnego i gospodarczego, a także charakteru powierzonych nam spraw. Firmom możemy zaproponować stałą obsługę prawną w zakresie spraw związanych z zatrudnieniem i organizacją pracy, jak i współpracę w zakresie konkretnych zagadnień prawnych. Klientom indywidualnym służymy bieżącą pomocą w kwestiach związanych z ich zatrudnieniem. Usługi kancelarii realizowane są z najwyższą starannością, poszanowaniem zasad etyki i uwzględnieniem interesów naszych Klientów. Uczciwość i zadowolenie Klienta są naszym priorytetem. Usługi prawne realizujemy także zdalnie.

Do kogo kierowany jest ten rodzaj usług?

Pomoc prawna z zakresu prawa pracy kierowana jest zarówno do pracowników, jak i pracodawców. Każdej stronie stosunku pracy zdarza się mierzyć z zagadnieniami, które mogą wymagać pomocy adwokata. Zakres zagadnień prawnych, z którymi adwokat ma do czynienia w sprawach z zakresu prawa pracy, potrafi być bardzo szeroki – począwszy od opiniowania kwestii związanych z zatrudnieniem i organizacją pracy, po problemy z zakończeniem stosunku pracy w tradycyjny lub nadzwyczajny sposób, a nawet w wyjątkowych okolicznościach, gdy np. z uwagi na kryzys gospodarczy konieczne jest przeprowadzenie redukcji etatów, zwolnień. Pracownikom także służymy pomocą prawną w tych właśnie sprawach w ochronie ich interesów, które nierzadko bywają naruszane przez pracodawców.

Specjalizacje
Tu znajdziesz pomoc - kompleksowa obsługa prawna

Sprawy rozwodowe

Rozwody

Rozwody

Rozwody, separacje oraz sprawy o podział majątku po rozwodzie.
czytaj więcej
Sprawy rodzinne

Rozwód, opieka nad dziećmi i alimenty

Rozwód, opieka nad dziećmi i alimenty

Rozwody, separacje oraz sprawy o podział majątku po rozwodzie.
czytaj więcej
Sprawy spadkowe

Podziały majątku

Podziały majątku

Podział nieruchomości oraz ruchomości z opracowaniem strategii.
czytaj więcej
Prawo nieruchomości

Nieruchomości

Nieruchomości

Sprawy o eksmisję, zasiedzenie, zniesienie współwłasności itp. oraz z zakresu prawa budowlanego.
czytaj więcej
Sprawy Karne

Prawo karne

Prawo karne

Usługi dla pokrzywdzonych i oskarżonych w postępowaniu przed prokuraturą, policją i sądem.
czytaj więcej
Obsługa prawna firm

Obsługa prawna firm

Obsługa prawna firm

Usługi z zakresu szeroko pojętego prawa gospodarczego i prawa spółek handlowych.
czytaj więcej
Prawo pracy

Prawo Pracy

Prawo Pracy

Obsługa prawna pracowników i pracodawców
czytaj więcej
Kary za niepłacenie alimentów

Windykacja należności

Windykacja należności

Na każdym etapie postępowania: przedsądowym, sądowym, podczas post. egzekucyjnego.
czytaj więcej
Prawa zwierząt

Prawa zwierząt

Prawa zwierząt

Występowanie przed organami ścigania i sądami w sprawach dot. znęcania się nad zwierzętami.
czytaj więcej
Adwokat Patrycja Butny - Zdjęcie

Adwokat
Patrycja Butny

Założyłam własną kancelarię prawną dopiero wtedy, kiedy byłam zupełnie przekonana, że jestem w stanie wziąć odpowiedzialność za los ludzi, którzy powierzają mi swoje sprawy. Specjalizuje się w sprawach rodzinnych, gospodarczych i karnych. W wolnej chwili uwielbiam jazdę na rowerze MTB i rolkach.

Szukasz pomocy prawnej?

Skontaktuj się z nami.