Podziały majątku
Podział majątku
Adwokat do spraw majątkowych
Po rozwodzie sprawą, którą należy z reguły dodatkowo uporządkować, jest podział wspólnego majątku. Może do tego dość na drodze sądowej lub po mediacjach u notariusza.
Procedura może dotyczyć podziału nieruchomości oraz ruchomości, a kluczową kwestią jest odpowiednio przygotowana strategia oraz rozeznanie aspektów ekonomicznych. „Specjalizuję się w mediacjach i negocjacjach, dzięki czemu znacznie łatwiej jest z moją pomocą dokonać podziału majątku. Chronię interesów klienta, jak własnych”.
Zakres usług
Na czym polega pomoc prawna w sprawach o podział majątku?
Sprawy dotyczące podziału majątku wspólnego małżonków nierzadko budzą więcej emocji niż sam rozwód. Pomoc prawna w tym zakresie obejmuje wsparcie w wycenie wspólnego majątku, ocenę opłacalności przejęcia poszczególnych składników małżeńskiego majątku, negocjacje przedsądowe i sądowe dotyczące podziału. Jednocześnie jednak sprawy o podział majątku są sprawami rodzinnymi, przez co wymagają od prawnika odpowiedniego wyczucia, empatii i wrażliwości. Kierując się tymi wartościami prowadzimy sprawy o podział majątku w sposób zapewniający Klientom bezpieczeństwo i komfort.
Współpracujemy na stałe z kancelarią notarialną, co pozwala nam na szybkie zakończenie spraw majątkowych naszych Klientów bez konieczności kierowania ich na drogę sądową.
zakres usług
Podziały majątku
Kancelaria specjalizuje się w reprezentowaniu Klientów w sprawach rodzinnych, w tym w rozwiązywaniu sporów majątkowych pomiędzy małżonkami zarówno w drodze negocjacji, jak również w postępowaniu sądowym.
- prowadzenie negocjacji dotyczących podziału majątku wspólnego,
- przygotowywanie umów majątkowych małżeńskich,
- sporządzanie umów o podział majątku wspólnego małżonków,
- reprezentowanie Klientów przed sądem w sprawach o ustanowienie rozdzielności majątkowej, w tym z datą wsteczną,
- reprezentowanie Klientów w sądowym postępowaniu o podział majątku wspólnego,
- dochodzenie ustalenia nierównych udziałów w majątku wspólnym małżonków,
- prowadzenie z bankami negocjacji dotyczących przejęcia długów,
- rozliczanie spłaty wspólnych długów,
- rozliczanie kosztów utrzymania wspólnego majątku,
- dochodzenie odszkodowania za bezumowne korzystanie,
- uregulowanie sposobu korzystania ze wspólnego mieszkania małżonków,
- przeprowadzanie procedury podziału nieruchomości, w tym wyodrębniania lokali.
Jakie jest doświadczenie kancelarii w zakresie podziału majątku wspólnego?
Kancelaria prawna posiada zróżnicowane i wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw rodzinnych. W swojej praktyce prowadziliśmy bardzo skomplikowane postępowania działowe. Z powodzeniem domagaliśmy się ustanawiania nierównych udziałów we wspólnym majątku, zgłaszaliśmy żądania rozliczenia poczynionych na wspólny majątek nakładów, czy spłaconych przez jednego z małżonków wspólnych długów. Doprowadzaliśmy do ujawniania zatajanych przez jedno z małżonków składników wspólnego majątku. Dotychczasowe doświadczenie nauczyło nas dużej delikatności, a jednocześnie pełnego zaangażowania w sprawy dotyczące majątkowych, a jednocześnie rodzinnych interesów naszych Klientów. Dzięki temu doświadczeniu potrafimy w porę zareagować, znaleźć najlepsze rozwiązanie i przyjąć odpowiednią strategię nawet w najbardziej skomplikowanych sytuacjach.
Czym charakteryzuje się pomoc prawna w zakresie podziału majątku wspólnego małżonków?
Dzięki bogatemu doświadczeniu w prowadzeniu spraw działowych staramy się wyważyć interesy Klienta w sposób najbardziej odpowiadający jego potrzebom. Stosujemy różnorodne formy współpracy, dostosowane do potrzeb Klienta i odpowiadające charakterowi powierzonych nam spraw. Zwracamy uwagę na ryzyka prawne związane z poszczególnymi działaniami oraz proponujemy rozwiązania, które pozwalają na ich minimalizację i jednoczesne osiągnięcie celów możliwie najbliższych oczekiwaniom i założeniom naszych klientów. Nasi Klienci mogą liczyć na pomoc, profesjonalne doradztwo i pełne zaangażowanie w każdą prowadzoną przez nas sprawę dotyczącą ich majątku.
Do kogo kierowany jest ten rodzaj usług?
Pomoc prawna w zakresie podziału majątku kierowana jest do osób, które chcą w profesjonalny i bezpieczny sposób dokonać rozliczenia aktywów, które pozostają we wspólnym małżeńskim majątku. Podziału majątku można dokonać zarówno w czasie trwania małżeństwa, jak i po rozwodzie. W sytuacji rozstania najczęściej warto tego dokonać jak najszybciej, by nie być narażonym na ryzyko związane z utratą bieżącego zarządu nad składnikami majątku wspólnego, czy też zaciąganiem zobowiązań obciążających oboje małżonków żyjących w rozłączeniu.