Spadki

Spadki Gdynia
Adwokat

Spadki to temat rozległy i wymaga wnikliwej znajomości obowiązujących przepisów. Przyjęcie lub odrzucenie spadku wiąże się z konkretnymi następstwami, o których należy pamiętać. Usługi prawne dotyczą także doradztwa w zakresie sporządzania testamentów, a także pomoc w sprawach o stwierdzenie nabycia spadku, zachowek czy dział spadku.

„Spadek nie zawsze jest równoznaczny z przejęciem majątku.
Spadek to najczęściej emocje i niełatwy proces prawny.
Wiem, jak Państwu pomóc. Można mi zaufać”.

Windykacja Gdynia - Adwokat Patrycja Butny

Zakres usług
Na czym polega pomoc prawna w zakresie prawa spadkowego?

Dziedzina, jaką jest prawo spadkowe, obejmuje bardzo wiele zagadnień związanych z przekazaniem czy nabyciem spadku. Podstawami dziedziczenia w polskim systemie prawnym są testament lub ustawa. Różnica pomiędzy tymi podstawami polega na tym, że albo sami decydujemy o tym, co ma się stać z naszym majątkiem po naszej śmierci i w tym celu sporządzamy testament, albo decydujemy, że podział naszego majątku odbędzie się według kategorii i kolejności ustalonych w ustawie.

Same jednak podstawy dziedziczenia to jednak niewielki wycinek zagadnień, które obejmuje prawo spadkowe, a których szczegółowa analiza pod względem prawny jest niezbędna, by skutecznie i bezpiecznie rozporządzić majątkiem na wypadek śmierci, czy też przyjąć spadek lub jego ekwiwalenty.

Biuro kancelarii adwokackiej
Porady prawne Gdynia

zakres usług
Jakie usługi obejmuje pomoc prawna z zakresu prawa spadkowego?

Kancelaria oferuje kompleksową obsługę wszelkich spraw spadkowych. W szczególności specjalizujemy się w:

Jakie jest doświadczenie kancelarii w zakresie prawa spadkowego?

Kancelaria adwokacka posiada zróżnicowane i wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw spadkowych. Z powodzeniem prowadziliśmy skomplikowane postępowania, w których problematyczne było już samo ustalenie kręgu spadkobierców i ich odnalezienie. Doradzaliśmy wielokrotnie w rozwiązywaniu problemów dotyczących przyszłego spadku i dziedziczenia. Z pełnym zaangażowaniem dochodziliśmy prawa do zachowku należnego osobom, które zostały przez zmarłych członków najbliższej rodziny pominięte w testamentach.

To bogate doświadczenie, w połączeniu z szeroką wiedzą merytoryczną, pozwalają nam na świadczenie usług, które zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa prawnego i skuteczność.  Nasza wiedza i doświadczenie pozwala doradzać Państwu w rozwiązywaniu niestandardowych problemów ze spadkami, szczegółowej weryfikacji oraz oceny ryzyk związanych z dziedziczeniem. Dzięki stałej współpracy z kancelarią notarialną zapewniamy kompleksową obsługę całego procesu regulowania kwestii spadkowych.

Czym charakteryzuje się pomoc prawna w zakresie prawa spadkowego?

Kancelaria stosuje różnorodne formy współpracy, dopasowane do potrzeb Klienta i odpowiadające charakterowi powierzonych jej spraw. Zwracamy uwagę na ryzyka prawne związane z poszczególnymi działaniami oraz proponujemy rozwiązania, które pozwalają na ich minimalizację i jednoczesne osiągnięcie celów możliwie najbliższych oczekiwaniom i założeniom naszych klientów.

Nasi Klienci mogą liczyć na pomoc, profesjonalne doradztwo i pełne zaangażowanie w każdą prowadzoną przez nas sprawę spadkową.

Do kogo kierowana jest oferta?

Niestety każdego z nas dotyczą zagadnienia związane z prawem spadkowym. Kancelaria udziela wsparcia prawnego dla osób, które bezpiecznie i skutecznie chcą zarządzić swoim majątkiem na wypadek własnej śmierci, a także świadczy pomoc prawną dla osób uprawnionych do spadku, które chcą dochodzić swoich praw do spadku w postępowaniu mediacyjnym lub przed sądem. Nasz adwokat zapewnia także wsparcie w dokonywaniu czynności dotyczących spadku przed notariuszem.

Adwokat Gdynia
Usługi

Sprawy rozwodowe

Sprawy Rozwodowe

Rozwody, separacje oraz sprawy o podział majątku po rozwodzie.
Sprawy rozwodowe

Prawo rodzinne opieka nad dziećmi i alimenty

Opieka nad dziećmi, alimenty i sprawy rodzinne.
Sprawy rodzinne

Podziały majątku

Podział nieruchomości oraz ruchomości z opracowaniem strategii.
Podziały majątku

Prawo Nieruchomości

Sprawy o eksmisję, zasiedzenie, zniesienie współwłasności itp. oraz z zakresu prawa budowlanego.
Sprawy nieruchomości
Frankowicze - waluta CHF

Kredyty CHF

Pomoc dla osób posiadających kredyt CHF.
Kredyty frankowe

Obsługa prawna firm

Usługi z zakresu szeroko pojętego prawa gospodarczego i prawa spółek handlowych.
Obsługa firm

Prawo Pracy

Obsługa pracowników i pracodawców
Prawo pracy

Windykacja należności

Na każdym etapie postępowania: przedsądowym, sądowym, podczas post. egzekucyjnego.
Windykacja należności

Prawa zwierząt

Występowanie przed organami ścigania i sądami w sprawach dot. znęcania się nad zwierzętami.
Prawa zwierząt

Formularz kontaktowy
Zapraszam do kontaktu