Spadki Gdynia

 

Spadki to temat rozległy i wymaga wnikliwej znajomości obowiązujących przepisów. Przyjęcie lub odrzucenie spadku wiąże się z konkretnymi następstwami, o których należy pamiętać. Usługi prawne dotyczą także doradztwa w zakresie sporządzania testamentów, a także pomoc w sprawach o stwierdzenie nabycia spadku, zachowek czy dział spadku.

„Spadek nie zawsze jest równoznaczny z przejęciem majątku.
Spadek to najczęściej emocje i niełatwy proces prawny.
Wiem, jak Państwu pomóc. Można mi zaufać”.

zakres usług

Na czym polega pomoc prawna w zakresie prawa spadkowego?

Dziedzina, jaką jest prawo spadkowe, obejmuje bardzo wiele zagadnień związanych z przekazaniem czy nabyciem spadku. Podstawami dziedziczenia w polskim systemie prawnym są testament lub ustawa. Różnica pomiędzy tymi podstawami polega na tym, że albo sami decydujemy o tym, co ma się stać z naszym majątkiem po naszej śmierci i w tym celu sporządzamy testament, albo decydujemy, że podział naszego majątku odbędzie się według kategorii i kolejności ustalonych w ustawie. Same jednak podstawy dziedziczenia to jednak niewielki wycinek zagadnień, które obejmuje prawo spadkowe, a których szczegółowa analiza pod względem prawny jest niezbędna, by skutecznie i bezpiecznie rozporządzić majątkiem na wypadek śmierci, czy też przyjąć spadek lub jego ekwiwalenty.

Jakie usługi obejmuje pomoc prawna z zakresu prawa spadkowego?

Kancelaria oferuje kompleksową obsługę wszelkich spraw spadkowych. W szczególności specjalizujemy się w:

Adwokat Patrycja Butny w kancelarii Butny

Jakie jest doświadczenie kancelarii w zakresie prawa spadkowego?

Kancelaria adwokacka posiada zróżnicowane i wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw spadkowych. Z powodzeniem prowadziliśmy skomplikowane postępowania, w których problematyczne było już samo ustalenie kręgu spadkobierców i ich odnalezienie. Doradzaliśmy wielokrotnie w rozwiązywaniu problemów dotyczących przyszłego spadku i dziedziczenia. Z pełnym zaangażowaniem dochodziliśmy prawa do zachowku należnego osobom, które zostały przez zmarłych członków najbliższej rodziny pominięte w testamentach. To bogate doświadczenie, w połączeniu z szeroką wiedzą merytoryczną, pozwalają nam na świadczenie usług, które zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa prawnego i skuteczność.  Nasza wiedza i doświadczenie pozwala doradzać Państwu w rozwiązywaniu niestandardowych problemów ze spadkami, szczegółowej weryfikacji oraz oceny ryzyk związanych z dziedziczeniem. Dzięki stałej współpracy z kancelarią notarialną zapewniamy kompleksową obsługę całego procesu regulowania kwestii spadkowych.

Czym charakteryzuje się realizowana przez kancelarię pomoc prawna w zakresie prawa spadkowego?

Kancelaria stosuje różnorodne formy współpracy, dopasowane do potrzeb Klienta i odpowiadające charakterowi powierzonych jej spraw. Zwracamy uwagę na ryzyka prawne związane z poszczególnymi działaniami oraz proponujemy rozwiązania, które pozwalają na ich minimalizację i jednoczesne osiągnięcie celów możliwie najbliższych oczekiwaniom i założeniom naszych klientów. Nasi Klienci mogą liczyć na pomoc, profesjonalne doradztwo i pełne zaangażowanie w każdą prowadzoną przez nas sprawę spadkową.

Do kogo kierowany jest ten rodzaj usług?

Niestety każdego z nas dotyczą zagadnienia związane z prawem spadkowym. Kancelaria udziela wsparcia prawnego dla osób, które bezpiecznie i skutecznie chcą zarządzić swoim majątkiem na wypadek własnej śmierci, a także świadczy pomoc prawną dla osób uprawnionych do spadku, które chcą dochodzić swoich praw do spadku w postępowaniu mediacyjnym lub przed sądem. Nasz adwokat zapewnia także wsparcie w dokonywaniu czynności dotyczących spadku przed notariuszem.

Specjalizacje
Tu znajdziesz pomoc - kompleksowa obsługa prawna

Sprawy rozwodowe

Rozwody

Rozwody

Rozwody, separacje oraz sprawy o podział majątku po rozwodzie.
czytaj więcej
Sprawy rodzinne

Rozwód, opieka nad dziećmi i alimenty

Rozwód, opieka nad dziećmi i alimenty

Rozwody, separacje oraz sprawy o podział majątku po rozwodzie.
czytaj więcej
Sprawy spadkowe

Podziały majątku

Podziały majątku

Podział nieruchomości oraz ruchomości z opracowaniem strategii.
czytaj więcej
Prawo nieruchomości

Nieruchomości

Nieruchomości

Sprawy o eksmisję, zasiedzenie, zniesienie współwłasności itp. oraz z zakresu prawa budowlanego.
czytaj więcej
Sprawy Karne

Prawo karne

Prawo karne

Usługi dla pokrzywdzonych i oskarżonych w postępowaniu przed prokuraturą, policją i sądem.
czytaj więcej
Obsługa prawna firm

Obsługa prawna firm

Obsługa prawna firm

Usługi z zakresu szeroko pojętego prawa gospodarczego i prawa spółek handlowych.
czytaj więcej
Prawo pracy

Prawo Pracy

Prawo Pracy

Obsługa prawna pracowników i pracodawców
czytaj więcej
Kary za niepłacenie alimentów

Windykacja należności

Windykacja należności

Na każdym etapie postępowania: przedsądowym, sądowym, podczas post. egzekucyjnego.
czytaj więcej
Prawa zwierząt

Prawa zwierząt

Prawa zwierząt

Występowanie przed organami ścigania i sądami w sprawach dot. znęcania się nad zwierzętami.
czytaj więcej
Adwokat Patrycja Butny - Zdjęcie

Adwokat
Patrycja Butny

Założyłam własną kancelarię prawną dopiero wtedy, kiedy byłam zupełnie przekonana, że jestem w stanie wziąć odpowiedzialność za los ludzi, którzy powierzają mi swoje sprawy. Specjalizuje się w sprawach rodzinnych, gospodarczych i karnych. W wolnej chwili uwielbiam jazdę na rowerze MTB i rolkach.

Szukasz pomocy prawnej?

Skontaktuj się z nami.